ביטוח דירה - השוואת מחירים וכל מה שרצית לדעת | גולדנביט - סוכנות ביטוח
ביטוח דירה

כל מה שרצית לדעת על ביטוח דירה

דירה היא הנכס החשוב ביותר למשפחה הן בשל ערכה הכספי והן בשל ערכה הרגשי. עבור מרביתנו כשאנחנו קונים דירה אנחנו משקיעים את כל הכסף שאספנו כל החיים. ביטוח דירה נועד להבטיח שהמבוטח ובני משפחתו לא יישארו ללא קורת גג במקרה של נזק למבנה או לתכולה כתוצאה משריפה, שיטפון, נזקים שנגרמו בזדון, גניבה ובמקרי תביעה נגד המבוטח על ידי מי שנפגע בדירתו או מחוצה לה ושלא יוותרו ללא כל.

מחר אתם יכולים להישאר בלי בית לגור בו. אירועים בלתי צפויים שבגללם אנחנו חייבים ביטוח דירה/בית כוללים שריפה, פריצה, רעידת אדמה, נזקי מים, נזק שנגרם לצד ג' ועוד.

 

מה זה ביטוח דירה ולמה זה כל-כך חשוב

ביטוח דירה נותן לך שקט נפשי שהרכוש שלך מוגן, לא רק עבור המשפחה שלך שצריכה שיהיה לה בית לגור בו אלא גם כלפי מבקרים אחרים בדירה. רובנו לא חושבים על זה, אבל בעלות על דירה או השכרה של דירה, מטילה עלינו אחריות מתביעות של צד ג לפיצוי כספי עקב נזק שנגרם בנכס. כשהשכנה שלנו נכנסת אלינו לבקש סוכר, היא יכולה למעוד על השטיח ולתבוע אותנו. עצוב, אבל זה קורה כל יום.

אנחנו מבצעים השוואת מחירים של ביטוח דירה בין כל חברות הביטוח. ביטוח דירה אולי נראה מיותר בימים כתיקונם אבל שריפה, פריצה, רעידת אדמה, שיטפון ומפגעים בלתי צפויים אחרים גורמים כל יום למשפחות בישראל להישאר ללא קורת גג. אולי לכם זה לא קרה, אבל זה לא אומר שזה לא יכול לקרות. מהסיבה הפשוטה הזו, אסור שתיקחו סיכון על הנכס היקר ביותר שתקנו בחייכם, שהוא גם קורת הגג של המשפחה שלכם. הבית שלכם הוא יותר הרבה יותר מקירות, ריצפה וגג ואנחנו מבינים את זה. למה אנחנו מבינים את זה יותר טוב מאחרים? כי אנחנו האנשים שתדברו איתם בעת עשיית הביטוח וגם כשתצטרכו עזרה מיידית במקרה נזק (חס-וחלילה). אצלנו יענה לכם לטלפון אותו איש קשר שממנו רכשתם את הביטוח ולא המוקדן שנמצא במשמרת. 

אנו מציעים מגוון תוכניות ביטוח דירה וביטוח בתים פרטיים שניתן להוסיף ולגרוע מהן כיסויים במחירים אטרקטיביים. 

 

ממה מורכב ביטוח דירה?

ביטוח דירה וביטוח בית פרטי כולל שלושה רכיבים עיקריים הניתנים לרכישה ביחד או לחוד באופן שמתאים לך:

ביטוח מבנה

 • מעניק כיסוי לנזק שנגרם למבנה הדירה ולחלקים הצמודים אליו ומחוברים אליו דרך קבע כגון, ארונות מטבח, צנרת, מתקני ביוב ואינסטלציה, מתקני הסקה, מערכות מיזוג אוויר, דוודים, מערכות סולריות לחימום מים, מתקני תשתית השייכים לדירה, שערים, גדרות ודרכים מרוצפות השייכות לדירה ועוד.
 • מעניק כיסוי במקרים של פגעי טבע דוגמת שריפה, שטפונות או רעידת אדמה.
 • מעניק פיצוי בגין הוצאות עקיפות שנגרמו למבוטח עקב נזק למבנה כגון, עלות שכר-דירה במידה שהדירה אינה ראויה למגורים, עלות שמאי, מהנדס, קבלן, פינוי הריסות ועוד.
 • כשמדובר בדירה המצויה בבית משותף והפוליסה נבנתה בצורה מקצועית, גם החלק ברכוש המשותף והצמדות מיוחדות שיש לדירה לרבות מחסן יהיו מכוסות.
 • בנוסף על הכיסויים המובנים בפוליסה, ניתן לרכוש מגוון כיסויים בהתאם לצרכים שלכם.
 • ניתן לבטח גם את ערך הקרקע.
 • במידה ונרכש גם ביטוח צד-שלישי במסגרת ביטוח המבנה, יכוסו הוצאות שנגרמו ונתבעות מהמבוטח בביטוח דירה. בנוסף, ביטוח מבנה דירה יעניק לך תשלום שכר דירה במקרה של נזק מכוסה למבנה.

ביטוח תכולה לדירה

 • מעניק הגנה מפני נזקים שנגרמו לתכולת הדירה עקב פריצה, גניבה, שריפה, שיטפון והצפה ממקורות מים חיצוניים, רעמים וברקים, התפוצצות, סערה, פגיעה שנעשתה בזדון ועוד.
 • מעניק כיסוי לפריטי התכולה שנכללו בדוח-הסוקר שנשלח מטעם חברת הביטוח (אנו ממליצים להזמין לביקור בדירה או בבית סוקר של חברת הביטוח בעת ההצטרפות לביטוח על חשבון חברת הביטוח בשביל שיבצע הערכת תכולה). אנו מעניקים שירות זה לכל לקוחותינו ללא עלות בגלל שאפשרות זו מונעת בעיות רבות בעת תביעה.
 • מעניק כיסוי לתכשיטים – הכיסוי לתכשיטים בפוליסת דירה תקנית בהעדר הערכה הוא 10% מסכום ביטוח התכולה ועד 2%-3% לפריט, תלוי בחברת הביטוח. הכיסוי בפוליסה התקנית מכסה אירועים בתוך הדירה ולא מחוצה לה. אנו ממליצים להרחיב את ביטוח התכשיטים מעבר ל- 10% מסכום ביטוח התכולה. אנחנו גם מאפשרים ללקוחות שלנו לבצע הרחבה של הכיסוי לתכשיטים אל מחוץ לגבולות הדירה או הבית ואפילו בעת נסיעה לחו"ל באמצעות כיסוי כל הסיכונים לתכולה.

ביטוח צד שלישי

מעניק כיסוי לנזקים שנגרמו לצד שלישי על פי פקודת הנזיקין. לדוגמא, פיצוי לאדם שהחליק במדרגות הבית או השטחים המשותפים של הדירה, רטיבות שנגרמה בתקרה של הדירה למטה או בקירות של דירה סמוכה שמקורה בנזילה ובמקרים מסוימים אף מכסה נזקים שנגרמו על ידי אחד הדיירים לצד שלישי מחוץ לגבולות הדירה או הבית.

ביטוח חבות-מעבידים

 • מעניק כיסוי לאחריות מעביד עבור עובדי משק בית וחפציהם האישיים בשביל להגן עליכם מפני תביעות עובדי משק בית שנפגעו בתאונת עבודה שנגרמה או התפתחה במהלך שעות העבודה בבית שלכם.
 • חשוב לזכור שכיסוי חבות מעבידים תקף אך ורק אם אתם משלמים ביטוח לאומי עבור עובד או עובדת משק הבית.

בגלל שאנחנו עובדים עם כל חברות הביטוח, יש לנו אפשרות לבנות עבורך את הפוליסה שתעניק לך את ההגנה המתאימה לך במחיר המשתלם ביותר מבין כל חברות הביטוח.

 

הרחבות וכיסויים לביטוח דירה

ביטוח דירה או ביטוח בית פרטי מעניק כיסוי לנזקים שנגרמו כתוצאה מאש, ברק, רעם, התפוצצות או התלקחות, רוח שעולה על 30 קשר, שלג או ברד, נפילת כלי טיס, התנגשות רכב בדירה, גניבה, שוד, פריצה, רעידת אדמה, שיטפון או הצפה ועוד. ניתן להרחיב פוליסת ביטוח דירה בהרבה אופנים. אנו נפרט כאן על מספר הרחבות נפוצות.

הרחבה לסכום ביטוח נוסף בבית משותף (השלמה לשווי שוק כולל שווי קרקע)

הפוליסה התקנית לדירה במדינת ישראל כוללת פיצוי למבוטח על בסיס כינון. כינון אומר שהפיצוי בגין תיקון הנזק והשבת המצב לקדמותו יינתן למבוטח על בסיס עלות ההקמה מחדש של הנכס ולא על בסיס שווי השוק של הדירה. זאת אומרת, ללא השווי של הקרקע. הרחבה לסכום ביטוח נוסף בבית משותף נחשבת לתוספת חדשנית בעולם הביטוח. ההרחבה מעניקה פתרון למקרים בהם לא כל דיירי הבית המשותף רכשו ביטוח דירה ועקב מחסור בתקציב או אישורי בנייה לא ניתן יהיה לממש את הקמת הנכס מחדש. אם אתם גרים לדוגמא בקומה השישית בבניין, אתם תהיו חייבים לחכות שהדיירים בקומות מתחתיכם יבנו מחדש את הכנסים שלהם בשביל שגם אתם תוכלו לבנות מחדש את הבית שלכם בקומה השישית, אבל זה לא תמיד מסתדר לכל הדיירים. מי שרוכש את ההרחבה לסכום נוסף בבית משותף, לא יהיה תלוי בשכנים בשביל לבנות מחדש את הדירה.

הרחבה לכיסוי נזקי מים

הרחבה לכיסוי נזקי מים ונוזלים מעניקה כיסוי לנזק כתוצאה מהימלטות או דליפה של נוזלים מתוך מתקני האינסטלציה וההסקה של הדירה או של נכס אחר בבית משותף, כמו למשל נזילה מהאמבטיה של השכן לדירה שלכם. במסגרת ההרחבה לכיסוי נזקי מים, אתם יכולים לבחור בין אם להיעזר בשרותי שרברב פרטי או שרברב שבהסדר עם חברת הביטוח. את הבחירה תצטרכו לבצע לפני שתרכשו את פוליסת הביטוח שלכם.

ביטוח דירה וביטוח בית פרטי – השוואת מחירים

אנחנו מבצעים עבורכם השוואת מחירים וכיסויים בין כל חברות הביטוח בשביל שאתם תקבלו את הביטוח הכי רחב במחיר המשתלם ביותר. הרבה אנשים מחשיבים ביטוח דירה כהוצאה שאפשר להימנע ממנה כי "מה כבר יכול לקרות" אבל מה שקורה בפועל זה שבכל יום פונים אלינו לפחות 2-3 לקוחות ומעדכנים על נזקים בבתים שלהם שנגרמו על ידי נזילה, שריפה, פריצה או מפגעים בלתי צפויים אחרים, אז אל תגידו לי זה לא יקרה. גם אם זה נראה ומרגיש רחוק ממכם, נזקים לדירה גורמים למשפחות להישאר ללא קורת גג. אולי לכם זה לא קרה, אבל זה לא אומר שזה לא יכול לקרות. תמורת עלות שנתית של ישיבה חד-פעמית במסעדה עם המשפחה, לא כדאי לכם לקחת סיכון שזה יקרה לכם בלי שיהיה לכם כיסוי. לא מהמרים על קורת הגג של המשפחה.

הבית שלכם הוא יותר הרבה יותר מקירות, ריצפה וגג ואנחנו מבינים את זה. אנו מציעים מגוון תוכניות ביטוח דירה וביטוח בתים פרטיים שניתן להוסיף ולגרוע מהן כיסויים במחירים אטרקטיביים.

 

ביטוח בית או דירה שכורה

בין אם אתם בעלים של דירה או של בית פרטי ואתם משכירים את הדירה לשוכרים, אתם צריכים לחשב את הצעדים שלכם בזהירות לפני שאתם מכניסים שוכרים לדירה ולעשות לפחות ביטוח למבנה הדירה וביטוח מפני נזקים לצד שלישי. למה? אם ייגרם נזק לדיירים או מבקרים אחרים בדירה, אתם תצטרכו לשלם על הנזקים. לאחרונה טיפלנו בתביעה של שוכרת נגד בעל הנכס שהשכיר לה את הדירה. השוכרת טענה שבעת שישבה בסלון הבית על הספה מתחת לחלון, מסגרת החלון התפרקה ונפלה לה על הראש. כתוצאה מהמכה שקיבלה בראש, השוכרת אושפזה בבית חולים למשך שבוע ונאלצה להיעדר מעבודתה למשך חודשיים. לצערו של בעל הדירה, לא היה לו ביטוח והוא נאלץ לשלם עשרות אלפי שקלים עבור הוצאות הטיפול בבית החולים ועבור תקופת העבודה שהשוכרת הפסידה. סוף מעשה במחשבה תחילה כבר אמרנו?

בהקשר עם ביטוח המבנה, חשוב שמי ששוכר דירה יידע שבמידה והמשכיר, בעל הנכס, רכש ביטוח דירה אך לא כלל את שימכם בפוליסת הביטוח, במקרה של נזק לדירה ותשלום על ידי חברת הביטוח של בעל הנכס, תהיה רשאית חברת הביטוח של בעל הנכס לתבוע מהשוכרים את הנזק שהיא שילמה לבעל הנכס עבור שיקום הנכס וזאת מכוח עקרון התיחלוף בביטוח, המאפשר לחברת הביטוח לחזור אל גורם הנזק בתביעת שיבוב. זכות שיבוב פירושה שחברת הביטוח של בעל הנכס יכולה לתבוע בשם המבוטח שלה את הצד השלישי, אותכם, בטענה שגרמתם נזק לרכוש של המבוטח. מרבית השוכרים אינם מודעים לכך והם חשופים לתביעות מצד חברת הביטוח של בעל הנכס אותו הם שוכרים.
בהקשר עם ביטוח תכולת הדירה, חשוב שתדעו כי התכולה שלכם אינה מבוטחת במסגרת ביטוח המבנה של בעל הנכס. במידה וייגרם נזק לתכולת הדירה שלכם ולא ביטחתם את תכולת הדירה, הנזק לא יכוסה. לכן שוכר דירה צריך לעשות ביטוח על התכולה ששייכת לו בדירה.

נקודה נוספת אך לא פחות חשובה נוגעת לביטוח מפני נזקים שייגרמו לצד שלישי בדירה או בעקבות נזק בדירה. תחשבו על אורח שנכנס אליכם לדירה, מועד על השטיח ושובר את הרגל. לנפגע יש זכות לתבוע אתכם במידה ויוכח כי רשלנות הובילה לפציעה. אם אין לכם ביטוח צד שלישי לדירה, אתם חשופים לתביעות.

 

ביטוח עסק בדירת מגורים

בעידן המשרד הממוחשב והאינטרנט ולאור מגיפת הקורונה, יותר ויותר אנשים ועסקים מתנהלים מתוך דירות מגורים וצריך להתאים את הפוליסה התקנית לביטוח הדירה ותכולת הדירה בשביל שתכלול גם את הפעילות העסקית שמתנהלת בה. בפוליסת הדירה התקנית במדינת ישראל נקבע בהגדרת דירה: "אך לא חלקי הדירה המשמשים לעסק בלבד". כלומר, אם חלק מהדירה שלכם משמש לעסק הוא צריך היות מוגדר בבירור ומופרד מיתר חלקי הדירה. לדוגמא, חדר המשמש כקליניקה של רופא ובתנאי שבחדר זה לא מתקיימת במקביל כל פעילות של מגורים, לא ייכלל החדר בכיסוי המבנה של הפוליסה. זאת אומרת שכאשר עסק מנוהל מתוך דירת המגורים אך לא מתוך חלק מופרד ומוגדר המשמש רק לצרכי העסק, יהיה המבנה מכוסה כולו ללא כל הגבלה.

הבעיה הופכת למורכבת יותר בקשר עם ביטוח התכולה. כאן, נקבע במפורש שהביטוח אינו כולל: "פנקסי חשבונות וספרי עסק אחרים וכן ציוד ומלאי המשמשים לעסק" והבעיה הופכת לחמורה יותר כאשר מדובר בסיכון גניבה, שוד ופריצה. כאן נקבע במפורש שסיכון זה אינו בתוקף כאשר "הדירה אינה משמשת למגורים בלבד". כלומר, כאשר מתנהל עסק מתוך הדירה, היקף הכיסוי לתכולת הדירה מצטמצם משמעותית. למשל, האם המחשב הביתי שמשמש גם לתקשורת של העסק של המבוטח יחשב לציוד עסקי או לא? מעבר לכך, במקרה של גניבה, כל תכולת הדירה איננה מכוסה. לא רק הציוד העסקי אינו מכוסה, אלא כל תכולת הדירה אינה מכוסה.

לאור העלייה במספר העסקים המתנהלים מתוך דירות מגורים, קיימת נכונות מצד חברות הביטוח להרחיב את הכיסוי בביטוח דירה לניהול עסק בדירה. זה קל, רק תשאלו אותנו ונסביר לכם.

 

למה לעשות ביטוח דירה אצלנו

אנו סוכנות ביטוח עצמאית שעובדת עם כל חברות הביטוח ואינה תלויה באף חברת ביטוח. כסוכן ביטוח דירה שמייצג את הלקוחות שלו, אנו רואים לנגד עינינו את טובת המבוטח / הלקוח ולא את טובת חברת הביטוח. לפני שאנחנו נעביר אליכם הצעת מחיר לביטוח הדירה אנחנו נערוך עבורכם מכרז בין כל חברות הביטוח בשביל להשיג לכם את הכיסוי הרחב ביותר לביטוח דירה בתעריף ההוגן ביותר.

לפני שרוכשים פוליסת ביטוח דירה, אתם צריכים לדעת מה הכיסויים שאתם צריכים. לכל דירה יש את אופי השימוש שלה ואת רמת הגימור שלה ובעזרת הנסיון שיש לנו בתביעות ביטוחי דירות ובתים פרטיים, אנחנו נדע להתאים את הפוליסה הנכונה ביותר עבורכם, כי ביטוח דירה צריך לעשות אצל מקצוענים והוא צריך להיות מותאם לנכס שלכם ולא לנכסים אחרים. כשמוקדן מוכר לכם פוליסת ביטוח, הוא מייצג את חברת הביטוח ומתעניין ב"לסגור" מכירה וקבלת העמלה עבור המכירה. במקרה נזק, המוקדן במוקד המכירות כבר לא יהיה זה שיטפל בתביעה בשביל לוודא שאתם תקבלו את מה שמגיע לכם. לעומת זאת, כשאנחנו מתאימים לכם פוליסה באופן אישי, אנחנו מוודאים שיש לכם את הפוליסה המקיפה ביותר כי מי שיתאים לכם את הפוליסה אצלנו במשרד יהיה אותו הגורם שיצטרך למצות את כל הזכויות שלכם מול חברת הביטוח במקרה של נזק.

 

שאלות נפוצות

• איך קובעים את שווי הדירה והתכולה בביטוח דירה?

שתי אפשרויות, לבחירת המבטח:

 1.  שליחת מעריך שווי אשר יבקר בביתך ויעריך את שווי המבנה ושווי תכולת דירתך, או על פי סקר תכולה שנעשה בעבר בבית המבוטח; או
 2.  בהתאם להערכת מבוטח.

• האם ניתן לבטח בנפרד ביטוח דירה מבנה וביטוח דירה תכולה?

אפשרי, אך לקוחות המעוניינים לרכוש את שני הכיסויים ייהנו מהנחות בפרמיה. בנוסף לכך, ביטוח המבנה והדירה במסגרת אותה פוליסה יכול לעזור למבוטח להימנע מהעברת אחריות בין מבטחים שונים בעת מקרה נזק.

• האם יש כיסוי במסגרת ביטוח דירה לנזקים שגרם הכלב שלי לצד שלישי?

ביטוח צד שלישי מכסה נזקים הנגרמים על ידי חיות בית, כלבים וחתולים ביתיים, שאינם נחשבים לכלבים מסוכנים על פי חוק, שהמבוטח מקיים את הוראות החוק והרשויות המוסמכות. בכל מקרה, עדיף לבדוק מולנו את רמת הכיסוי לגופו של עניין.

• כיסוי נגד רעידת אדמה – למה לרכוש?

לאור חשיבותו, כיסוי רעידת אדמה במסגרת ביטוח דירה הינו חובה על פי חוק. מבוטחים שברצונם לוותר על כיסוי ביטוחי נגד רעידת אדמה, צריכים להצהיר על כך בפני סוכן הביטוח בהתאם לדרישות החוק. לאור ריבוי רעידות האדמה באזורנו וחוות דעתם של מומחים בתחום לגבי צפי לרעידת אדמה משמעותית באזור, אין אנו ממליצים לוותר על כיסוי רעידת אדמה.

לידיעה, אם לקחת משכנתא מהבנק, הבנק מחייב לבטח את המבנה כנגד נזקי רעידת אדמה. במידה ולא רכשת בנוסף ביטוח תכולה הכולל כיסוי רעידת אדמה לא תהיה מכוסה.

תנו לי הצעת מחיר