ביטוח נסיעות לחו''ל - השוואה ומה חשוב לדעת | גולדנביט - סוכנות ביטוח
ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח נסיעות לחו"ל

מה חשוב לבדוק כשרוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל? איך מבצעים השוואת מחירים של ביטוח נסיעות לחו"ל? מה עלול להשתבש בנסיעה לחו"ל בעקבות המגפה? מה התרחישים שלא חשבתם עליהם ויש להם כיסוי? איזו חברה תעניק לכם את הכיסוי הרחב ביותר לנסיעה לחו"ל בעידן הקורונה?

 

רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל עבור הנוסע הממוצע היא פעולה די פשוטה שמסתיימת בכמה דקות והכל טוב, אם לא נאלצים להשתמש בביטוח. אבל מה קורה אם כן נאלצים להשתמש בביטוח? נכון לאמצע שנת 2021 שמונה חברות ביטוח בישראל משווקות פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל. גופים אלו ואחרים מעסיקים מאות מוקדנים שרובם מעולם לא למדו או עסקו בביטוח אבל הם בכל זאת ישכנעו אתכם שהפוליסה שהם עושים לכם היא הטובה ביותר בשוק מכל הבחינות. כדאי להיזהר כי יש סיכוי גבוה שיעשו לכם פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל שאינה תואמת את הצרכים שלכם ואת זה תגלו רק אם תצטרכו להשתמש בפוליסה.

יש מספר מדדים לאיכות הפוליסה שאתם רוכשים מעבר למחיר. הפוליסה הבסיסית לנסיעות לחו"ל זהה בין כל החברות בהתאם להגדרה של הממונה על הביטוח במשרד האוצר והיא כוללת הוצאות אשפוז, ניתוחים, פינוי והטסה, הוצאות שלא בעת אשפוז אצל הרופא, תרופות, טיפול חירום בשיניים ועוד. ההבדל בין הפוליסות של החברות השונות נובעים בעיקר, אבל לא רק, מגבולות האחריות, החריגים והעלות שכל חברה גובה עבור כיסויים נוספים בפוליסה כגון מצב רפואי קיים, אופי הטיול ותקופת הנסיעה. 

נסיון של ארבעים שנים בעולם הביטוח והתמודדות עם אלפי תביעות ביטוח לימדו אותנו שסוכני הנסיעות, עובדי קופות החולים ועובדי חברות כרטיסי האשראי לא קראו את 40-50 העמודים של פוליסות הביטוח שהם מוכרים ורובם לא מכירים את חריגי הפוליסות לעומק. לכן חשוב לשאול את מי שמנסה למכור לכם ביטוח נסיעות לחו"ל האם הם בעלי רשיון בביטוח, האם הם קראו את כל עמודי הפוליסה והאם הם מכירים את כל החריגים לפוליסה. סביר להניח גם שמרבית סוכני הביטוח לא הגיעו לעמוד האחרון של כל הפוליסות הקיימות בשוק.

בסיום הקריאה אנו ממליצים לכם גם לקרוא את פרק שאלות ותשובות בנושא ביטוח נסיעות לחו"ל.


מה הם הכיסויים הנפוצים ביותר בביטוחי נסיעות לחו"ל?

  1. ביטול וקיצור נסיעה: 80% מהמבוטחים לא עושים ביטוח ללא הסעיף הזה בגלל שתמיד קיים חשש שהמצב הבריאותי של בן משפחה, או של הנוסע עצמו, עם בעיות בריאות יחמיר. קיימת תפיסה בציבור שפוליסות הביטוח אינן מכסות עלות של ביטול הנסיעה עקב מחלה קיימת או של מי שכבר נמצאים במצב סיעודי אבל זה ממש לא נכון. חלק מחברות הביטוח מציעות כיסוי גם למצבים אלו ומי שאומר לכם אחרת כנראה שאינו בעל רשיון לעסוק בביטוח. מרבית הרוכשים לא מודעים לכך שהם יכולים לרכוש ביטוח ביטול טיסה בעלות זניחה של כמה עשרות שקלים וככה להימנע מלסכן אלפי דולרים שהשקיעו בטיול המיוחל. 
  2. מצב רפואי קיים: מצב רפואי קיים מגדיל את עלות הביטוח. לעתים העובדה שמבוטח לוקח כדור 1 ביום לטיפול בלחץ דם יכולה להכפיל בכמה חברות את מחיר הביטוח בזמן שבחברות אחרות לא תהיה בכלל השפעה על מחיר הביטוח לנסיעה. דוגמא נוספת היא חולי סוכרת עם אינסולין או נוסעים שחוו התקף לב לפני 10 שנים. במספר חברות, נוסעים אלו ישלמו פרמיה רגילה לנסיעה, לעומת חברות אחרות שאצלן הנוסעים ישלמו תוספת פרמיה ליום בין 6 ל- 8 דולר. מרבית הלקוחות לא יודעים את זה עד שהם פונים למומחה בביטוחי נסיעות לחו"ל.
  3. תקופת הביטוח: תקופת הביטוח היא תורה בפני עצמה. בין אם נשארתם בחו"ל בגלל מקרה הידבקות בקורונה, נסיבות אישיות או סתם כי החלטתם להאריך את הטיול שלכם, קיימות הגבלות שחשוב להכיר על משך תקופת הכיסוי שכל פוליסה תעניק לכם. זה מתחיל מזה שבחברות מסוימות לא ניתן להאריך את תקופת הביטוח כאשר הלקוח כבר נמצא בחו”ל וכדי לפתור בעיה כזו, יש צורך במומחה. לבני הגיל השלישי תקופת הביטוח הופכת לקריטית אפילו יותר מפני שמרבית החברות יעניקו כיסוי עד לתקופה של 30 ימים ללא יכולת להאריך את הנסיעה וגם אם כן מאשרים להאריך את משך תקופת הביטוח, אנחנו ממליצים לכם לבדוק את הנושא עם מומחה לביטוחי נסיעות לחו"ל מפני שההבדל בתעריפים היומיים יכול להיות פי שתיים ואף יותר.
  4. גיל המבוטח: לכל חברת ביטוח יש תקרת גיל שונה ומעבר אליו היא לא תעניק כיסוי לנוסעים לחו"ל. דבר מדהים הוא, שבחברות מסוימות גיל הנוסע נקבע על פי יום רכישת הפוליסה ובמקרים אחרים על פי יום היציאה מהארץ.
  5. ספורט אתגרי: לכל חברת ביטוח יש רשימת ספורט אתגרי. קיים סיכוי גבוה שהפעילות אותה אתם מתכננים לבצע בחו"ל תוגדר כספורט אתגרי בחברה אחת ובחברה אחרת אותה פעילות לא תחשב לספורט אתגרי ולא תידרשו לשלם תוספת פרמיה עבור כיסוי לפעילות אותה אתם מתכננים לבצע, בין אם זה סקי, שייט בסירות קאנו או רכיבת אופניים. עבור הרחבה של ביטוח הנסיעות לכסות ספורט חורף תשלמו בדרך כלל תוספת פרמיה בין 2 ל- 8 דולר ליום, תלוי בחברת הביטוח ובסוג הפעילות אותה אתם מתכננים. עבור הרחבה של ביטוח הנסיעות לחו"ל לפעילות ספורט אתגרי יש חברות שלוקחות 0.5 דולר ליום עבור החודש הראשון ולאחר מכן דולר 1 ליום. דוגמא נוספת היא שבחברות מסוימות ניתן לרכוש הרחבה לספורט אתגרי למספר ימים ספציפיים במהלך הטיול שבהם תעסקו בספורט ובחברות מסוימות תאלצו לרכוש את הכיסוי לכל תקופת הנסיעה מפני שפשוט לא ניתן לרכוש את הכיסוי בצורה אחרת. אם לא תבדקו, ייתכן שתשלמו כסף מיותר עבור כיסוי לספורט אתגרי לנסיעה של 3 חודשים כשבפועל תעסקו רק במהלך 10 ימים מהנסיעה בספורט אתגרי.
  6. ביטוח מחשב או טלפון נייד: ניתן לקבל כיסוי ביטוחי מפני גניבה בחו”ל במרבית החברות, אבל ישנם פערים משמעותיים במחירים בין החברות. הפערים יכולים לנוע בין 0.8 דולר ליום ועד ל 2 דולר ליום.


מה בעצם ההבדל בין פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל בחברות השונות?

לפני שנצלול להבדלים שקיימים בין פוליסות נסיעות לחו"ל, אנחנו רוצים להמליץ שאת הבדיקה שלכם לפני הרכישה תבצעו מול גורם אובייקטיבי שמכיר את הפוליסות של כל חברות הביטוח, כמונו, בשביל שלא תיפלו בפח ותיחשפו לחלקיקי מידע שייתן לכם מוקדן שמתוגמל על בסיס מכירות בחברת ביטוח. 

נכון להיום, שמונה חברות ביטוח משווקות ביטוחי נסיעות לחו”ל. קופות החולים לאומית, מכבי וכללית משווקות שלושתן את הפוליסה של אותה חברת הביטוח, קופת חולים מאוחדת משווקת פוליסה של חברת ביטוח אחרת, סוכני הנסיעות משווקים פוליסות של שתי חברות ביטוח נוספות, שלא נחשבות לזולות ולא נחשבות לגמישות, חברת כרטיסי האשראי כאל משווקת את אותה הפוליסה שמשווקת גם בקופת חולים מאוחדת, חברת כרטיסי האשראי ישראכרט משווקת רק פוליסה של חברה אחת, מרבית סוכני הביטוח משווקים פוליסות של חברה אחת או שתיים ומספר מועט של סוכני ביטוח, כמונו, מכירים ומשווקים את מרבית הפוליסות לנסיעות לחו"ל שזמינות בשוק. 

החל מחודש מאי 2019 הממונה על הביטוח במדינת ישראל אסר על סוכני הנסיעות לשווק ביטוחי נסיעות לחו"ל מפני שהם אינם בעלי רישיון לעסוק בביטוח ואינם בקיאים בפוליסות נסיעות לחו"ל אותן הם משווקים ולכן משרד האוצר ראה בזה סיכון לנוסעים לחו"ל. חלקם עדיין יעשו ללקוחותיהם פוליסות נסיעות לחו"ל בניגוד לחוק. שלא תגידו שלא ידעתם.

כפי שציינו קודם, קופות החולים גם משווקות שתי פוליסות של ביטוחי נסיעות לחו”ל. שלוש מהקופות משווקות את אותה הפוליסה וקופת חולים נוספת משווקת פוליסה של חברת ביטוח נוספת. מה שאומר שהבחירה בקופות החולים היא לא גדולה, אין כמעט הפרשים במחירים והכיסויים שתרכשו בפוליסה יהיו זהים ומוגבלים. בנוסף, מרבית הציבור חושב שאם אני עושה ביטוח נסיעות לחו"ל בקופת החולים שלי, אז הם מכירים את התיק הרפואי שלי ומוכנים לקחת על עצמם להעניק לי כיסוי ביטוחי למקרה רפואי שיצוץ בחו"ל, אבל זו טעות שיכולה לעלות לעתים בחיים שלנו בגלל שבפועל הביטוח נעשה מול חברת ביטוח שלא מכירה אותי ואת ההיסטוריה הרפואית שלי בקופת החולים כי קיים חיסיון לקוח על המידע הרפואי שלי בקופת החולים. אם חס וחלילה נצטרך עזרה בחו"ל, חברת הביטוח תוכל לטעון שלא קיים כיסוי למקרה הביטוחי בגלל היסטוריה רפואית שלא הובאה לידיעתה בעת עשיית הביטוח (ואני לתומי חשבתי שבחברת הביטוח קיימת כל היסטוריה הרפואית שלי והם מכירים אותי).

הפוליסה שאנחנו ממליצים ללקוחותינו כוללת אפשרות להרחבה בגין מקרי ביטוח שנובעים מבעיות רפואיות כרוניות כגון סכרת, מחלת לב או סרטן בשביל שנוכל להבטיח ללקוחותינו שהם נוסעים בראש שקט עם כיסוי מתאים עבור שירותים רפואיים נרחבים בחו"ל. בכל מצב, הפוליסה כוללת שירותי עזרה ומוקדי חירום זמינים 24 שעות ביממה והמבוטח אינו צריך לשלם מכיסו בעת קבלת הטיפול הרפואי.


ממה כדאי להיזהר כשרוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל באינטרנט?

כשאנחנו רוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל באינטרנט, מחצית מאיתנו יוסיפו כיסויים שהם לא באמת צריכים והמחצית השנייה לא יסמנו את הכיסויים שאותם הם באמת צריכים ולפעמים אפילו לא מודעים לזה שהם צריכים אותם, אפילו שלעתים קרובות ניתן לקבל את הכיסויים האלו ללא עלות נוספת למבוטח. לדוגמא, מרבית הנוסעים שרוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל באינטרנט, לא רוכשים ביטוח לכבודה כי למה לבטח את המטען אם אני טס לואו-קוסט, אבל אז הם ישלמו 200 € בשגרירות ישראל בשביל לשחזר דרכון, שנחשב לחלק מביטוח המטען. המצב מחמיר כשהדרכון שלך אבד או נגנב יחד עם הדרכונים של אשתך ושל שני הילדים ואז תאלץ להיפרד מ € 800. במהלך 40 השנים שאנחנו עוסקים בתחום יצא לנו להיתקל בהרבה נוסעים שחוו תקריות לא נעימות בעת השהות בחו"ל.


נוסעים לחו"ל מספר פעמים בשנה? כדאי לכם להכיר את הכיסוי השנתי שאנחנו נותנים לכם!

חלק מחברות הביטוח מציעות רכישת פוליסת ביטוח נסיעות שתקפה ל 365 ימים בתעריף שנתי מוזל. הפוליסות השנתיות מיועדת לאלו הטסים לחו"ל מספר פעמים בשנה לצרכי עבודה או טיול.  הכיסויים בפוליסות השנתיות זהים לכיסויים בביטוח הנסיעות לחו"ל על בסיס יומי והפוליסה תקפה לנסיעות של עד 30 ימים. היתרון הבולט בפוליסה השנתית הוא שלא צריך ליצור קשר עם חברת הביטוח לפני כל נסיעה. נכון, אתם לא צריכים להודיע לאף אחד שאתם טסים או לקבל אישור שהביטוח בתוקף! פשוט עולים על המטוס והפוליסה נכנסת לתוקף באופן אוטומטי. עלות הפוליסה בדרך כלל תהיה מאות דולרים בודדים.

פוליסת נסיעות לחו"ל לחברות וארגונים

כחלק מהפעילות שלנו אנחנו גם מובילים את תחום ביטוח נסיעות חו"ל לקולקטיבים, ארגונים וחברות אשר שולחות עובדים לנסיעות בחו"ל. התרומה שלנו למעסיק היא הנסיון שלנו שמאפשר לנו להתאים כיסויים מיוחדים ורחבים שמקטינים את החשיפה של המעסיק בקרות אירוע ביטוחי בחו"ל.

אנחנו מבטחים עובדים של מאות ארגונים הפועלים באזורים שונים בעולם והנסיון שצברנו לימד אותנו להתמודד עם מגוון אירועי חרום החל מניתוחים מורכבים בסוואנות של אפריקה ועד להטסות רפואיות מדרום אמריקה ומהמזרח הרחוק בשביל להביא את המבוטח שלנו למדינה שיכולה להעניק שירות רפואי כמו שמגיע לעובדים שלכם.

אנחנו מציעים לחברות ולארגונים לרכוש בנק ימים שנתי שמקנה לעובדים שלכם כיסוי רחב מאוד הכולל את כל ההרחבות הנדרשות לנסיעות עבודה ללא צורך לבזבז זמן יקר בחיתום רפואי והודעה מראש לפני כל נסיעה. כל ארגון שרוכש באמצעות גולדנביט סוכנות לביטוח בנק ימים לעובדיו מלווה על ידי מנהל תיק אישי המטפל בשאלות של עובדים ובתביעות, בשביל שלכם יהיה זמן לעסק שלכם ובשביל שהעסק שלכם ייהנה מכיסוי רחב מאוד שמקטין את החשיפה למעסיק ומפרמיה אטרקטיבית בשל רכישה קולקטיבית. מעבר לכל לזה, גם העובדים נהנים מהטבה בנסיעות פרטיות, ללא עלות למעסיק.


למה כדאי לדבר איתנו לפני שאתם רוכשים ביטוח לנסיעה לחו"ל?

מרבית היוצאים לחו"ל רוצים להנות ולהירגע, אבל איך אפשר להיות רגועים אם אנחנו לא בטוחים שהביטוח שעשינו יעזור לנו אם יקרה לנו משהו בחו"ל? זה קל מאוד לרכוש פוליסת נסיעות לחו"ל, אבל אם העניינים מסתבכים בחו"ל זה יכול להיות לא נעים בכלל בגלל שאנחנו לא יכולים לצעוד לתוך בית חולים בחו"ל ולקבל טיפול כמו שהיינו עושים בישראל וסיבות רבות נוספות. בגלל זה אנחנו ממליצים שתבדקו איזה כיסויים אתם יכולים לקבל בחברות השונות מול גוף שמשווק ומתמחה בכל פוליסות הביטוח, כמונו, ואינו מוגבל לבטח אתכם רק בחברת ביטוח אחת או שתיים. זה אולי מתאים למישהו אחר אבל לא בהכרח מתאים לכם. מהסיבה הזו אנחנו עובדים עם שבע מתוך שמונה חברות ביטוח שמשווקות ביטוחי נסיעות לחו"ל ואין לנו העדפה לחברה זו או אחרת (כולן משלמות לנו את אותה העמלה). התאמת פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל דורשת ידע רב ואת מומחיותו של סוכן הביטוח. ליחצו כאן בשביל ליצור איתנו קשר וביחד נקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם

תנו לי הצעת מחיר