ביטוח רכב - השוואת מחירים: חובה, מקיף וצד ג' | גולדנביט - סוכנות ביטוח
ביטוח רכב

ביטוח רכב

כל מה שצריך לדעת על ביטוח רכב והכיסויים השונים

יש שלושה סוגים של ביטוח רכב: ביטוח חובה, ביטוח צד ג', וביטוח מקיף. כל רכב חייב שיהיה לו ביטוח חובה על פי חוק (דרך אגב, בארה"ב ביטוח חובה נרכש לפי נהג בניגוד לארץ שרוכשים ביטוח חובה לפי רכב). אנחנו ממליצים לרכוש גם ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף (שכולל כיסוי לצד ג'), בשביל לא להיקלע למצב שתחטפו תביעה מצד ג' שתרושש אתכם כלכלית. אתם לא חייבים לרכוש את כל הביטוחים באותה חברת ביטוח, אבל, תתקשו לנצל הנחות אם לא תרכשו באותה חברה גם את ביטוח החובה וגם את המקיף או צד ג'.

אתם מרגישים שאתם יכולים לחסוך את עלות ביטוח הרכב בתקווה שלא יקרה כלום? כדאי שתיקחו בחשבון מה יקרה במקרה של תאונה. אם אין לכם פוליסת ביטוח בתוקף, "קרנית" (הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים) תשלם לנפגעים בתאונה עבור טיפול בנזקי גוף בלבד. תשלום עבור נזקים לרכוש, אתם תצטרכו לשלם. חשוב לדעת שקרנית רשאית לחזור למי שגרם את הנזק (אתם) ולדרוש בחזרה את הכספים ששילמה. בדרך כלל, הנהג שגרם לנזק ונתבע על ידי קרנית, יימצא את עצמו נותר ללא נכסים ועם חובות עצומים שיכולים לפרק משפחות ולהרוס את העתיד שלכם. תשלום עבור נזקים שנגרמו לרכוש בתאונה, ישולמו ישירות על ידכם…עכשיו תחשבו מה יקרה אם תיכנסו מאחור ברכב שעולה חצי מיליון שקלים או יותר.

מעבר לנזק הכלכלי העצום שיכול להיגרם לכם ולמשפחה שלכם במקרה תאונה, נהג שנוסע ברכב ללא ביטוח חושף את עצמו לקנסות כספיים שיכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים, שלילת רישיון נהיגה, ביקורים בבית משפט לתעבורה ועוד. במילים אחרות, הניסיון לחסוך בפוליסת ביטוח רכב מוכיח עצמו לא פעם כמקפצה אל תוך בור כלכלי עמוק, ממנו קשה מאד לצאת. אם בכלל.

סוגי ביטוח רכב

כל הרכבים במדינת ישראל חייבים לעשות ביטוח חובה על פי חוק. במקרה תאונה, ביטוח חובה משלם עבור נזקי גוף. מרבית הנהגים מוסיפים לצד פוליסת ביטוח החובה, גם פוליסת ביטוח מקיף או צד ג' בשביל שיהיה להם כיסוי עבור נזקי רכוש במקרה של תאונה, גניבה או פגיעה. מה בעצם ההבדלים?

ביטוח צד ג׳ מכסה בעיקר נזקי רכוש שנגרמו לצד שלישי על ידי המבוטח. הביטוח הזה לא מכסה נזק שנגרם לרכב שלכם כתוצאה מתאונה או מגניבה ובגלל זה הוא זול משמעותית מביטוח מקיף. ביטוח צד ג' מתאים בעיקר לרכבים שלא ישתלם לתקן אותם במקרה של נזק לרכב.

ביטוח מקיף מכסה נזקים שנגרמו לרכב שלכם ו/או לרכוש שנפגע על ידכם, בין אם נפגעו מתאונה, גניבה או פגעי מזג אוויר. הביטוח כולל בתוכו גם כיסוי לנזקי צד ג'. פוליסת ביטוח מקיף מתאימה לרכבים חדשים יותר, אשר בהתחשב בעלות הגבוהה שלהם נרצה לתקן ולשמור עליהם. אנחנו ממליצים שתחשבו האם יהיה לכם מספיק כסף לרכוש רכב חדש במידה ויקרה משהו לרכב שלכם ועל פי זה תחליטו האם לבטח בביטוח מקיף או בביטוח צד ג'.

מעבר לכיסוי מקיף או צד ג', קיימת אפשרות להוסיף גם כיסויים ביטוחים של שירותי דרך וגרירה, רכב חלופי, החלפת שמשות, תיקון פנסים ומראות צד, השתתפות עצמית מוזלת ועוד.

ביטוח חובה

כל רכב במדינת ישראל מחויב על פי חוק בעשיית ביטוח חובה. ביטוח חובה מכסה נזקי גוף העלולים להיגרם לנהג עצמו, לנוסעים עימו ברכב ו/או להולכי רגל שנפגעו בתאונה שבה היה מעורב הרכב המבוטח. חל איסור להשתמש ברכב ללא ביטוח חובה בתוקף. ביטוח חובה מתחדש כל שנה ומחירו נקבע בהתאם לסוג הרכב, הגיל הרכב וגיל הנהג הצעיר ביותר.

ביטוח מקיף

ביטוח מקיף מעניק כיסוי ביטוחי לרכב מפני גניבה, שריפה, תאונה או פגיעה במישהו אחר.
פוליסת ביטוח רכב מקיף כוללת בדרך כלל את הבאים:

  • שירותי דרך, כולל החלפת גלגל ואספקת דלק – נקראים גם "שירותי רכב" או "שירותי גרירה וחילוץ". הכיסוי הזה יחסוך מכם עוגמת נפש אם הרכב מושבת מכל סיבה שהיא והוא ניתן 24/7, למעט ביום-כיפור.
  • גרירה כולל אכסנת לילה וגרירת המשך – כולל אכסנת לילה וגרירת המשך ייתן לכם תחושת הקלה שאתם יכולים להזמין גרר בכל שעה ולכל מקום בגלל מצבר שנגמר באופן פתאומי, מיכל דלק ריק או כל סיבה אחרת שבגללה לא ניתן להמשיך לנסוע ברכב תוך 3 עד 5 שעות מרגע הקריאה.
  • שמשות (כולל תיקון מראות צד) – ייתן לכם אפשרות לתקן נזק שנגרם לשמשות הרכב מבלי לשלם השתתפות עצמית ומבלי לייקר את פוליסת הביטוח בשנה הבאה בגלל תביעה שנרשמה לפוליסת הביטוח.
    כיסוי פנסים ומראות צד יעניק לכם אפשרות לתקן פנס או מראת צד שיכולה לעלות אלפי שקלים, מבלי לתבוע את פוליסת הביטוח של הרכב.
  • הגנה משפטית – מעניק לך כיסוי לתשלום עבור הוצאות משפטיות אם צד ג' תובע אותך.
  • טיפול בתביעות צד ג – ניתן למבוטחים בביטוח מקיף בשביל לעזור לך לתבוע נזקים מנהג שפגע ברכב שלך.
  • רכב חלופי – יחסוך לך את עוגמת הנפש של להתנייד ללא רכב כשהרכב שלכם נפגע עקב תאונה, גניבה או טוטאל-לוס.


ביטוח צד ג'

מעניק כיסוי ביטוחי לנזק שנגרם על ידי הרכב שלכם לנכס אחר. ביטוח זה אינו מכסה נזקים שנגרמו לרכב שלכם.

ביטוח זה מיועד לרכב שערכו הכספי נמוך והוא מעניק כיסוי עבור חבות בגין נזקים שנגרמו לרכוש של צד שלישי בלבד. ברכישת ביטוח צד שלישי ניתן לרכוש גם כתבי שירות כגון גרירה, שרותי דרך, כיסוי פנסים ומראות ועוד.

כיסויים ותוספות לביטוח הרכב

בדקתם מה המחיר של אותו סוג ביטוח בכמה חברות ויש פערים משמעותיים במחיר? אנחנו לא מציעים לכם לקפוץ ישר על הביטוח הכי זול, כי כמו שאתם יודעים אין ארוחות חינם. הפרשי המחירים בין החברות השונות בדרך כלל נובעים הכיסויים השונים שכל חברת ביטוח מציעה לכם. בגלל זה אתם חייבים לכן לבדוק איזה כיסויים אתם מקבלים עם הפוליסה ולהחליט מה חשוב יותר עבורכם. רשמנו כאן מספר כיסויים שאנחנו ממליצים לכם לבדוק בצורה מקיפה:

כיסוי שמשות

מכסה נזקים לשמשות של הרכב. למה צריך כיסוי נפרד לשמשות של הרכב? שבירת שמשות זה משהו שקורה כל יום. תדמיינו שחבורת מתבגרים יושבת בחנייה שלכם בשעות הלילה ומנפצת לכם את השמשה של הרכב. כל פניה לפיצוי מהביטוח תכלול תשלום השתתפות עצמית והעלאת הפרמיה לשנה הבאה. כדי להימנע ממצב כזה, עושים כיסוי שמשות כך שבמקרה של שבירת שמשה לא נצטרך להפעיל את הביטוח המקיף. ניתן לרכוש כיסוי לשמשות מקוריות או שמשות חלופיות. לרוב מדובר על שמשה חלופית ולא מקורית של היצרן.
גג שמש או גג פנוראמי, לרוב לא יהיה מכוסה בכיסוי שמשות.

כיסוי פנסים ומראות צד

מכסה נזקים לפנסים ומראות הצד של הרכב. למה צריך כיסוי נפרד לפנסים ומראות צד? נכנסתם לחנייה בקניון והמראה של הרכב פגעה בעמוד בזמן החניה. ברכבים של היום מראה עולה אלפי שקלים. עכשיו קחו בחשבון שכל פניה לפיצוי מהביטוח תכלול תשלום השתתפות עצמית והעלאת הפרמיה לשנה הבאה. כדי להימנע מתשלום השתתפות עצמית והתייקרות הפרמיה לתקופה של שלוש שנים רוכשים כיסוי פנסים ומראות צד ב- 100 שקלים לשנה עד לסכום פיצוי של 5,000 שקלים.

כיסוי חדש תמורת ישן

ניתן לעשות רק לרכבים עד גיל שנתיים. אם הרכב שלכם נגנב, תקבלו מחברת הביטוח פיצוי השווה לרכב חדש מאותו הסוג.

כיסוי רכב חלופי

נותן לכם זכות לקבל רכב חלופי במקרה תאונה, גניבה או טוטאל-לוס. חשוב לבדוק כמה זמן אחרי התאונה מגיע לכם לקבל רכב חלופי, איזה רכב חלופי תקבלו במקרה הצורך (חשוב במיוחד במקרה של ביטוח לרכבי עבודה) ולכמה זמן תקבלו את הרכב החלופי.

כיסוי גרירה

מכסה את עלות גרירת הרכב במקרה של תאונה או סתם תקלה. חשוב לבדוק שהביטוח מכסה גרירה מכל מקום לכל מקום בארץ.

ביטוח נהג חדש/נהג צעיר

נדרש לנהג בשנתיים הראשונות לקבלת רישיון הנהיגה (נהג חדש) או עד גיל 24 (נהג צעיר). חלק מחברות הביטוח מאפשרות היום להוסיף כיסוי ביטוחי עבור נהג חדש ו/או נהג צעיר בהתאם לתדירות הנהיגה, באופן מזדמן או לפי קילומטראז' נהיגה צפוי של הנהג.

ביטוח נהג מזדמן

ניתן לרכוש עבור מסלולי ביטוח צד ג' וביטוח מקיף. מרבית החברות מאפשרות לרכוש את הכיסוי מספר פעמים מוגבל בשנה ולמספר ימים שנע בין יום אחד לשבעה ימים. עלות תוספת נהג מזדמן נעה בין 70 לכ-150 שקלים.

השוואת ביטוח רכב

לא מחדשים ביטוח רכב לפני שמשווים מחירים וכיסויים. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן!

בגלל שקיימים המון משתנים בביטוח הרכב, החל מסוג הרכב, שנת הייצור, מספר הנהגים, עבר ביטוחי, וכיסויים נוספים, חשוב להשוות לא רק את המחיר, אלא גם את הכיסויים שנותנות החברות השונות. אנחנו עובדים עם כל חברות הביטוח בישראל, מכירים את האותיות הקטנות של כל הפוליסות ומחוברים למערכות של כל החברות בשביל שנוכל לבצע את ההשוואה הזו עבורך און-ליין ולחסוך לך זמן יקר של בדיקה ולחסוך לך עוגמת נפש בזמן תאונה בגלל כיסויים שחסרים.

השירות שאנו נותנים ללקוחותינו מעל לשלושים שנים מצביע על האמון שהלקוחות שלנו נותנים בנו שנה אחרי שנה כסוכנות לביטוח שמייצגת את לקוחותיה נאמנה.

שאלות נפוצות

• מה עליי לעשות במקרה של תאונה או אירוע ביטוחי אחר?

חייגו אלינו ל- 04-821-8838. מענה חירום 24/7.

• למי כדאי לעשות ביטוח צד ג'?

ביטוח צד ג' מכסה את הנוהג ברכב המבוטח כאשר נגרם נזק על ידי הרכב המבוטח לנכס אחר (רכב, עמוד חשמל, מבנה וכדומה). אנחנו ממליצים לרכוש ביטוח צד ג' לרכב כאשר ערכו הכספי של הרכב הוא יחסית נמוך. במקרה של נזק, ביטוח צד ג' לא ישלם למבוטח עבור הנזק שנגרם לרכב, אך יזכה על נזק שנגרם לצד ג' .

• מה היא השתתפות עצמית בביטוח רכב?

ביטוח רכב מקיף וביטוח רכב צד ג' יכלול במרבית המקרים השתתפות עצמית. השתתפות העצמית היא הסכום הראשוני שאותו משלם המבוטח בכל נזק המוגש כתביעה לפוליסה. במידה ונגרם נזק בסכום שהינו מתחת לסכום ההשתתפות העצמית, אנו לא ממליצים לתבוע את פוליסת הביטוח. לדוגמא, לרכב של רונן נגרם נזק של 10,000 שקלים וסכום ההשתתפות העצמית בפוליסת הביטוח המקיף לרכב של רונן הוא 1,000 שקלים. במקרה זה, חברת הביטוח תשלם 9,000 שקלים עבור תיקון הנזק ורונן ישלם 1,000 שקלים מכיסו.

• אם רכשתי שירותי דרך וגרירה, האם יבואו לטפל ברכב שלי או לגרור אותו מכל מקום בארץ?

כן. שירותי הדרך והגרירה יגיעו לכל מקום שבו הרכב נמצא בגבולות הארץ ויובילו את רכבך לכל מקום שתבקש. בין אם זה למוסך המטפל, לחנייה ליד הבית או למקומות אחרים.

 

רוצים לקרוא עוד?

ביטוח רכבי יוקרה
העליון: אי-עמידה במגבלת הגיל בביטוח מקיף או צד ג' תביא להפחתת הכיסוי

 

    תנו לי הצעת מחיר